Ήττα του Ηρόδοτου από τον Εθνικό

Δικό του παιχνίδι κατάφερε να χάσει ο Ηρόδοτος που πλέον πάει τελευταίος, χωρίς την εκδίκαση του αγώνα της Αμαλιάδας, γνωρίζοντας την ήττα με 1-2 από τον Εθνικό με το buzzer beater γκολ του Κατσικοκέρη!

Οι παίκτες του Μανώλη Παπαματθαιάκη προηγήθηκαν στο 11′ με τον Μωραΐτη όμως ο Εθνικός κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Μανάλη, λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Ο Ηρόδοτος δεν εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που δημιουργήθηκε μετά την αποβολή του Λεωνιδόπουλου στο 79′ και σαν να μην έφτανε αυτό ήρθε και το γκολ του Κατσικοκέρη στο 93′ για να βάλει φωτιά στον όμιλο.

Την ίδια ώρα ο Αστέρας Αμαλιάδας κέρδιζε 2-1 στα Σπάτα τον Αήττητο και την τελευταία αγωνιστική έχουν ελπίδες ανόδου και οι τέσσερις ομάδες!